fbpx

Psycho Lab põgenemistuba – ehk lugu algusest

Käesolevas blogi postituses räägime veidi meie põgenemistoast nimega Psycho Lab.

Põhjus selleks on väga lihtne – see tuba on veel viimaseid päevi töös, enne kui ta igaveseks maha võetakse ning uue toaga asendatakse. Seetõttu on tore üks äge meenutus sellest toast kirja panna.

Psycho lab-I lugu ulatub aastasse 2015. Tol aastal nägi Psycho Lab esimest korda Tartus ilmavalgust. Tegemist oli EscapeTartu teise põgenemistoaga ning  hetkel kõige kauem töös olnud EscapeTartu põgenemistoaga üldse.

Psycho Lab-I muudab eriliseks  ka see, et tegemist oli esimese toaga, kus tulid kasutusele elektroonika ning magnetlukud.

Arvestades, et põgenemistubade ehituse tase oli tol ajal Eestis üpris algeline, siis võiks öelda, et tolle aja mõistes oli antud tuba midagi revolutsioonilist! Kasutusel olid nii salauksed, tunnelid jne. Need kõik tuli ära paigutada ruumidesse, kus olemasolevad võlvid ning korstnad seadsid väga palju piiranguid. Eks täna võib tunnistada, et selle põgenemistoa ehitusega sai ka päris palju närvirakke kulutatud!

Tõenäoliselt me ei valeta, kui ütleme et see põgenemistuba on aja jooksul näinud väga palju. Eks viis aastat on ka pikk aeg ning kui sadu gruppe üht põgenemistuba mängib, siis asju ikka juhtub!

Millised on põnevaimad lood, mis seal juhtunud on?

Esmapilgul tuleb meelde kohe kaks.

 

Lugu 1

Ainus mängija, kes lahkunud EscapeTartust kiirabiga.

Psücho Lab-I tuli mängima üks grupp. Mäng oli käinud juba ca 30 minutit kui raadiosaatja teel teavitati meie töötajat, et ühel grupi liikmel hakkas väga halb. Kui meie töötaja ruumi jõudis, lamas see grupi liige tugevate kõhuvaluga maas ning püsti tõusta ei suutnud.

Aga mis teha?

Kohale otsustati kutsuda kiirabi.

Kui abi saabus, siis  peale lühikest kohapealset vaatlust arvati, et tõenäoliselt on tegemist pimesoole probleemiga.

Nii ta kanderaamil minema viidi.

 

 

Lugu 2

EscapeTartu on alati lähtunud põhimõttest, et kui kellegil on mõni hull idee, siis püüame omaltpoolt alati selle teostamisele kaasa aidata.

Nii on sõprade organiseerimisel kümneid kordi toodud meile tubadesse mängijaid, kel  näiteks kott/ klapid silme ees ning alles käeraudadesse aheldatuna nad mõistavad, kuhu sattunud on.

Kas käesolev lugu oli sarnane.

Saime kõne ühelt isikult, kes kirjeldas, kuidas ühes sõpruskonnas on kaks isikut pöördumatult tülli pööranud ning neil on idee nad teineteise teadmata koos Psycho Labi tuppa luku taha panna. Järsku leiavad ühise keele ning tehes koos ülesandeid, lepivad ära.

Mõeldud  – tehtud.

Mõlemad mängijad toodid põgenemistuppa silmaklappidega ning aheldati käeraudadesse. Neile jäeti ka kiri juhendiga.

Siinkohal võib öelda, et seda pinget põgenemistoas oli võimalik noaga lõigata.

Ära need kaks tüli osapoolt küll ei leppinud, kuid vähemalt nad suhtlesid omavahel ning proovisid leida toast väljapääsu.

Välja nad siiski ei saanud, kuid huvitava mälestuse said nad kindlasti kogu eluks.

 

Mis edasi?

Aga nüüd on aeg Psycho Lab ära asendada uue toa vastu.

Miks?

Sest tõenäoliselt pole Tartus inimest kelle sõber või vähemalt sõbra sõber poleks Psycho Lab-I toas käinud. Seega on aeg uuele toale ruumi teha ning kõigile põgenemishuvilistele uusi elamusi pakkuda. Ja arvestades, kui äge uus tuba selle asemele tulemas, siis ägedad elamused uue toa näol on kindlasti garanteeritud!

Aga kui sina pole veel Psycho Lab-I tuppa jõudnud, siis on sul veel veidi aega.

Kuni 10nda veebruarini on Psycho Lab kohapeal ning võid minna veel mängima!!!

Nii et tee meie veebilehel www.escapetartu.ee/broneerimine broneering ja kasuta viimast võimalust Psycho Lab-ist põgeneda.

Kui sa seda ei tee, võid seda kogu eluks kahetsema jääda ;)